Na czym polega? Pies zawęsza przedmiot należący do „zaginionej” osoby/pozoranta, a jego zadaniem jest jej odnalezienie z wykorzystaniem naturalnych psich atrybutów.

Dlaczego tropienie? Węszenie jest naturalną potrzebą psa. Wysiłek tego typu pozwala psom się rozładować, buduje pewność siebie, świetnie sprawdza się u osobników lękowych, spełnia naturalne potrzeby. Poza tym jest to świetna zabawa zarówna dla psa jak i przewodnika!

Dla kogo? Dla każdego, kto chciałby spróbować czegoś nowego oraz ekscytującego ze swoim psem, lub dla tych, którzy są już obyci z tematem i chcą podnieść poprzeczkę swoim "tropicielom".
Co będzie potrzebne? Linka 10m, szelki typu „guard”, rękawiczki, nagroda dla psiaka do wylizywania(konsystencja papki) umieszczona w pojemniku, piłce, woda dla psiaka, Twój zapach (najlepiej skarpetki noszone dzień wcześniej umieszczone w zakręconym słoiku i zostawione na noc).

 

Zajęcia indywidualne: 120zł
Zajęcia grupowe odbywające się w określonych terminach: 100zł

Tropienie użytkowe

Zajęcia Dogfitness

Aktywność fizyczna jest naturalną potrzebą każdego psa. Dzięki dobraniu odpowiedniego planu treningowego jesteśmy w stanie wzmocnić naszego czworonoga i utrzymać go w dobrej kondycji na długie lata. Należy pamiętać o tym, że mięśnie wspierają i amortyzują. Wprowadzając tego typu elementy treningu zmniejszamy ryzyko urazów podczas codziennych czynności takich jak np. bieg po ulubioną zabawkę (odpowiednio rozkładane siły podczas hamowania) czy też zejście z kanapy (amortyzacja przy skoku). Ćwiczenia dogfitness wpływają pozytywnie nie tylko na układ ruchu, ale także na „głowę” psiaka. Możemy dzięki nim wzmacniać pewność siebie u naszego podopiecznego (im większa świadomość ciała, tym większa pewność siebie), a także poprawić naszą relację z nim wspólnie ćwicząc w różnych rozproszeniach. Mając zestaw odpowiednich ćwiczeń w momencie pluchy za oknem, możemy naszego czworonoga zmęczyć w domu (należy jednak pamiętać o tym, że tego typu trening nie może zastąpić mu codziennych spacerów). Możemy też odpowiednio przygotować psiaka do zwiększonej aktywności ruchowej jeżeli np. wybieramy się na aktywny wypoczynek w góry.

 

 

Konsultacja przed treningowa + rozpisanie planu

na 4-6 tygodni – 140 zł

– czas trwania – 1-1,5h

 

Pakiet Psubratowa Psiłownia – 525 zł

– czas trwania – 45 minut (5 zajęć)

 

Pojedyncze zajęcia Psiego Fitnessu - 120 zł

– czas trwania – 45 minut

PsuBratowe Psiedszkole

Obserwując dotychczasowe formuły psich przedszkoli, postanowiliśmy opracować własny plan na zajęcia dla szczeniaków, mając na uwadze PsuBratowe indywidualne podejście do każdego. U nas w trakcie zajęć nie będzie miało miejsca puszczanie psów luzem w myśl „hulaj dusza – piekła nie ma” mylnie określanego „socjalizacją piesków”. Chcemy skupić się na budowaniu pewności siebie u szczeniąt, habituacji z otoczeniem, a przede wszystkim budowaniu relacji opartej na wzajemnym zrozumieniu. Nasz program będzie składał się z sześciu spotkań. Pierwszym z nich będzie konsultacja behawioralna, w trakcie której się poznamy, będziemy obserwować Waszego psiaka jak radzi sobie w środowisku bodźców zewnętrznych, omówimy kwestię socjalizacji oraz habituacji, porozmawiamy na temat fizjologii stresu, a także o tym jak pracować z psiakiem, aby było to jak najbardziej efektywne. Następnie przez dwa kolejne spotkania będziemy pracować indywidualnie, aby przygotować Was do cyklu zajęć w grupie. Na ostatnim spotkaniu przewidziany jest spacer w grupie, który w zależności od poziomu będzie przeprowadzony w środowisku o zwiększonej ilości bodźców (park, las). Dodatkowo zostanie utworzona specjalna grupa na Facebooku dedykowana PsuBratowym Psiedszkolakom. Będą tam zamieszczane materiały edukacyjne, a także każdy będzie miał możliwość udostępnić filmik z pracy z własnym psiakiem, który wspólnie będziemy omawiać. Dostęp do grupy na cały czas trwania kursu.

 

Koszt: 850zł

Zajęcia skierowane są do ludzko-psich zespołów, które znają podstawy pracy z psem, mają wypracowaną motywację na siebie i ukończyły kurs przynajmniej w wymiarze 5 godzin. Grupa liczy po 3-5 teamów i będzie dobierana do siebie indywidualnie.Oprócz pracy w grupie zajęcia będą odbywały się również w formie spaceru socjalizacyjnego połączonego z treningiem.

 

Koszt: 600zł

Zajęcia grupowe

wtorek-piątek 10:00 - 20:00

sobota  10:00 - 14:00

Godziny otwarcia

Kontakt

szkoleniapsowpsubrat@gmail.com

Konsultacja behawioralna poprzedza każdy kurs. Jest ona formą wywiadu w trakcie którego obserwuję zachowania psiaka przy czym zadaję multum pytań opiekunowi. W jej trakcie omawiany jest szczegółowo proces socjalizacji, higiena dnia codziennego, żywienie i m.in. zachowanie psa. Podpowiadam też w jaki sposób już zacząć pracować z psem.

 

Koszt: 200zł

Czas trwania: 1,5-2h

Konsultacja behawioralna

Szkolenia

Cykl dwunastu indywidualnych spotkań, pozwalający najefektywniej przepracować elementy z kursów pięcio- i ośmiogodzinnych, dodatkowo rozszerzony o:
- wzmacnianie elementów posłuszeństwa w jeszcze większych rozproszeniach jakim jest m.in. obecność innego psa
- treningi w formie spacerów m.in. w centrum miasta, czy też centrach handlowych
- komendy wydawane z odległości

- elementy psiego fitnessu
 

 

Koszt: 1380zł

Pieskiem po oczach - widoczny psi rozwój

Cykl ośmiu indywidualnych spotkań zawierających elementy kursu Przybij piątkę z PsuBratem, rozszerzonego o elementy podstawowego posłuszeństwa takie jak:
- nauka przywołania w rozproszeniach
- naukę zostawania w rozproszeniach
- zmiana pozycji (siad, waruj, stój)
- komendę równaj
A także naukę chodzenia na luźnej smyczy, omijania przedmiotów i wiele innych.

 

Koszt: 980zł

KURS - Osiem psotnych godzin z psem

Cykl pięciu indywidualnych spotkań, podczas których dowiesz się m.in. :
- w jaki sposób budować z psem prawidłową relację
- w jaki sposób prawidłowo nagradzać psa
- w jaki sposób budować pewność siebie u psa
- odczytywać sygnały wydawane przez swojego psa
- wprowadzać elementy podstawowego posłuszeństwa w życiu codziennym

Koszt: 725zł

KURS - Przybij piątkę z PsuBratem

Bydgoszcz, Szubin

E

+48 509372625